Bezpieczeństwo narodowe - nowy kierunek studiów w Stalowej WoliNauki o rodzinie studia I stopnia, bezpieczeństwo narodowe – studia I i II stopnia oraz administracja studia I stopnia nowymi kierunkami w ofercie Filii KUL w Stalowej Woli. Rozpoczął się nabór w trybie wolnym.

 

Zgoda uzyskana na prowadzenie kierunku bezpieczeństwo narodowe w Stalowej Woli dotyczy studiów o profilu praktycznym, dlatego obok kadry badawczo-dydaktycznej zajęcia będą prowadzone także przez praktyków, a praktyki zawodowe zostaną rozłożone na poszczególne semestry nauki. - Dobór miejsc praktyk w najbliższym otoczeniu siedziby Filii KUL w Stalowej Woli umożliwi równoległe prowadzenie zajęć dydaktycznych i praktyk tak, aby studenci mogli konfrontować wiedzę teoretyczną z jej profesjonalnym zastosowaniem – tłumaczy dyrektor Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL dr hab. Agnieszka Łukasik-Turecka.

 

Administracja - nowy kierunek w Stalowej WoliOd października w Filii KUL w Stalowej Woli będzie można także studiować administrację. To kierunek przygotowujący do pracy w administracji publicznej - rządowej, samorządowej oraz skarbowej. Pozwala także na samodzielne prowadzenie działalności oraz pracę w instytucjach niepublicznych – sferze biznesu oraz organizacjach społecznych.

 

Ruszył również nabór na nauki o rodzinie. Studia te mają charakter interdyscyplinarny. Program studiów obejmuje szeroko rozumianą problematykę małżeństwa i rodziny we współczesnym świecie z uwzględnieniem aspektów filozoficznych, psychologicznych, socjologicznych, prawnych i teologicznych.

 

nauki

To dobra wiadomość dla tych kandydatów, którzy zamierzają studiować w rodzinnych stronach, a zależy im na jakości kształcenia.

Szczegóły na stronie kandydat.kul.pl

 

Autor: Leszek Wojtowicz
Ostatnia aktualizacja: 24.08.2021, godz. 10:30 - Grzegorz Tutak